Перетренованість м'язів

Біль у м'язах виникає після фізичних вправ. Неприємні відчуття свідчать про те, що м'язова тканина отримала велике навантаження. Такий стан не є патологічним, і в подальшому регулярні вправи сприятимуть зростанню м'язової тканини. Але не можна допускати, щоб болі були присутні постійно: це виснажує організм, гальмує відновлювальні процеси. Заняття на знос не принесуть бажаного результату і можуть стати причиною травм. Тренування повинні бути систематичними, інтенсивність і кількість виконуваних вправ повинні відповідати можливостям людини.


Як запобігти боль у м'язах після тренування

М'язовий біль можна попередити або ж мінімізувати. Неможливо уникнути небажаних наслідків при інтенсивних навантаженнях, мета яких - різке поліпшення особистих показників. Прогрес повинен бути помірним, тільки в цьому випадку буде стабільний результат. Якщо на силових тренуваннях вага снарядів і інтенсивність вправ зростає поступово, то больових відчуттів не виникне.

Щоб уникнути післятренувальної болі у м'язах, необхідно відмовитися від "силових рекордів" і підвищувати вагу снаряда не більше ніж на 5% на тиждень. Для більш ефективності роботи та безпеки спортсмена на тренуваннях необхідна продумана програма. Тренер залу допоможе в її складанні, дасть відповідні рекомендації. Можна звернутися за консультацією до лікаря. У перші три місяці занять на тренажерах слід уникати перевантажень. Ви відчуєте, коли тіло буде готове до збільшення ваги заліза і ускладнення програми.

Для досягнення найкращого результату необхідно стежити за раціоном і споживати велику кількість води. Наша м'язова тканина майже на 3/4 складається з води, тому оптимальне споживання рідини, особливо під час тренування, допоможе досягти бажаного результату. Слід пам'ятати також про свіже повітря, адже заняття не буде ефективним, якщо проходить в задушливому приміщенні, а кисневе голодування до того ж небезпечно для здоров'я. Перед тренуванням обов'язкова розминка, яка підготує м'язи до навантажень. Після заняття корисно зробити масаж. Він допоможе розслабити м'язову тканину і підтримати тонус.

Багато людей використовують фізичні навантаження як антидепресант. Це розумно за умови, що тренування будуть проходити в помірному темпі з правильною програмою. Не можна відвідувати спортзал у перезбудженому або пригніченому стані. В цьому випадку рекомендується провести вечір вдома, добре відпочити і виспатися.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Найновіші статті

Українське спортивне харчування  - українське?

Українське спортивне харчування - українське?

Нікого не здивує той факт, що імпортне (американське, європейське) спортивне харчування в Україні користується більшим попитом за вітчизняне.Цьому є багато пояснень. Основні з них:-    ..

Бустери тестостерону в питаннях і відповідях

Бустери тестостерону в питаннях і відповідях

Для чого потрібен бустер тестостерону?Сама назва говорить про те, що дана група добавок необхідна для підвищення рівня ендогенного (власного) тестостерону. Основними ефектами тестостерону в чоловічому..

Як швидко накачати прес

Як швидко накачати прес

Прес «кубиками» швидко? Так, можливо.Почнемо з розчарування (воно буде в статті одне)! Якщо кожен день по 15 хвилин качати прес, то кубики можуть з'явитися тільки в очах :)«Сушити» прес окремо від реш..

Популярні Статті

Правильне тренування грудей

Правильне тренування грудей

Кожен чоловік, що тренуэться бажає мати розвинены грудні м'язи.  Розвинені грудні м'язи свого роду - візитна картка, яка відразу ж заявляє про те, що людина веде активний спосіб життя. До всього ..

Вибір спортивного харчування

Вибір спортивного харчування

     М'язова маса будується на основі речовин, що надходять до організму людини. Тому кожна людина, яка має на меті зміцнити м'язи, повинна слідувати індивідуальній програмі тренувань, ..

Кільцеве тренування

Кільцеве тренування

     Останнім часом, завдяки популяризації кроссфіту, кільцеве тренування набуло широкого розповсюдження в тренувальному процесі. Заняття по кільцевому тренінгу, проводять таким чином, ..

Эфект плато

Эфект плато

Якщо ви зайшли в глухий кут і більше не прогресуєте, але бажаєте перейти на новий рівень, скористайтеся нашими рекомендаціями по боротьбі із застоєм в тренуваннях і приготуйтеся до змін!Тренувальне пл..